Kaip išnaikinti tarakonus pačiam?

Šiandieną pateiksiu trumpą tarakonų naikinimo aprašymą. Tereikia vadovautis šešių žingsnių taisykle. 

1. Izoliuokite patalpas. Tai nebūtinai turi būti pirmas žingsnis, ir aplamai ne visada jis įmanomas (pavyzdžiui nuomojamuose butuose, kur susitarti su šeimininkais dėl papildomo remonto nepavyksta). Praleidus šį žingsnį tarakonų naikinimas patalpose, kurios yra apkrėstame pastate (reiškia jei bent vienos patalpos ar, tarkim, butas, esantys tame pačiame pastate yra su tarakonais) turi tapti periodinis ritualas (kas metus, kas tris ar du mėnesius ar pan, priklausomai nuo užkrėstumo ir plyšių kiekio tarp patalpų). Patalpų izoliacija – tai visų plyšių, taip pat plyšių tarp vamzdžių užsandarinimas, smulkių grotelių įdėjimas ventiliacijos angose ir t.t.

2. Liaukitės naudoti neprofesionaliose parduotuvėse pirktas priemones. Kodėl?

a) Neprofesionaliose parduotuvėse randamos medžiagos labiau skirtos parazitų stebėjimui, nei naikinimui. Taip pat atsiranda nemaža tikimybė, kad vabzdžiai išvystys toleranciją pasirinktam insekticidui (pvz.: aerozoliniai preparatai veiksmingi tik purškiant tiesiai ant tarakono, lipnūs spąstai – naudojami tik tarakonų surinkimui, bet ne naikinimui).

b) Naudojant įvairias medžiagas ar būdus padrikai, daroma didesnė žala gamtai, gyvūnams, taip pat žmogui, nei susitelkiant į specializuotus būdus.

c) Ilgai nepavykstant išnaikinti tarakonų, gali susidaryti psichologinis barjeras – kad to padaryti yra neįmanoma.

3. Ignoruokite liaudiškus patarimus ir draugų patirtį. Jei jau patalpose atsirado tarakonų – nereikia tikėti, kad pribarstę lauro lapų išvysite juos iš namų, arba kietai virtą kiaušinio trynį sumaišę su boro rūgštimi gausite naikinantį ir atbaidantį ilgalaikį poveikį. Taip pat nevertėtų pamiršti, kad jei kažkuri priemonė padėjo Petrui, nebūtinai padės ir Jonui.

4. Sunaikinkite jūsų patalpose esančius tarakonus ir sudarykite apsauginį perimetrą.

a) Naudoti ilgalaikio poveikio insekticidus. Ilgalaikio poveikio insekticidai išlieka ant paviršiaus nuo 3 iki 6 savaičių (tarp kitko, negaruoja, ko reikėtų baimintis naikinant patalpose, kuriose dažnai būna žmonės ar gyvūnai). Reiškia jums neprivalu rasti visus tarakonų lizdus ir į juos pripurkšti cheminių medžiagų (o ir argi tai įmanoma, jei nesi specialistas kasdien naikinantis tarakonus), užtenka pripurkšti ten, kur jie dažniausiai lankosi ir visose kitose tamsiose vietose. Naudojant ilgalaikio poveikio insekticidus sudaromas apsauginis perimetras, kuris neleidžia patekti ir atbaido iš gretimų patalpų mėginančius atklysti individus per plyšius sienose ir grindyse, tarp vamzdžių, ventiliacijos angomis, bei paliekama apsauginė plėvelė žmogaus nepaliečiamose vietose, tokiose kaip už spintelių ar šaldytuvų (tokiu atveju ji yra visiškai nekenksminga), ant kurių patekęs tarakonas bus paveiktas ir po trumpo laiko tarpo žus, nespėjęs pridaryti žalos. Šiai dienai tarakonų naikinimui siūloma ilgalaikio poveikio insekticidas: Cipper200, koncentratas. Tik nepamirškite vadovautis instrukcijomis, pateiktomis po produkto aprašymu;

b) Naudoti lipnias gaudyklės tarakonų surinkimui. Tai paspartina naikinimo procesą. Gaudyklės išdėliojamos praėjus bent vienai dienai po purškimo.

5. Būkite kantrūs. Dažnai po purškimo sulaukiamas priešingas rezultatas, nei buvo tikėtasi, nes visi tarakonai būna apsvaigę, nebebijo šviesos ir žmonių ir išlenda į paviršių. Tai yra normali naikinimo dalis ir trunka apie dvi savaites.

6. Jei reikia, pakartokite. Jei praėjus 3-5 savaitėms pastebėsite bent vieną gyvą tarakoną, procedūrą būtina pakartoti. Taip pat chemija ne visada paveikia tarakonų kiaušinėlius, ko pasekoje šiuo laikotarpiu gali išsiristi nauja karta.